BAROKO MOZAIKA
J. S. Bacho, A. Vivaldi, G. F. Händelio ir G. Ph. Telemanno kūriniai orkestrui
Ansamblis Canto Fiorito (Lietuva/Lithuania)
Rodrigo Calveyra, meno vadovas, išilginė fleita (Brazilija/Prancūzija)
Klaipėdos kamerinis orkestras
Mindaugas Bačkus, meno vadovas, violončelė
Renata Dubinskaitė, mecosopranas
Konrad Levicki, smuikas
Tomas Cinelis, smuikas
Anna Luiza Aleksandrow-Bertash, viola d‘amore
Ivan Bertash, altas
Jacopo Raffaele, klavesinas (Italija)
Kretingos senosios muzikos festivalis pradeda naują tradiciją – kiekvienais metais birželio mėnesį įžanginį festivalio koncertą atliks Klaipėdos kamerinis orkestras kartu su garsiais tarptautinės senosios muzikos scenos solistais.
Pirmojo tokio koncerto dėmesio centre atsidurs patys orkestro nariai – jie taps solistais ir atskleis savo techninį meistriškumą bei ekspresyvų muzikalumą.
Apdairiai atrinktoje programoje skambės žymiausių Baroko epochos kompozitorių darbai – tai šventiška ir gyvybinga muzika, kurioje kiekvienas atlikėjas yra ir solistas, ir prisideda prie bendradarbiavimo dvasios. Kūriniuose taip pat atskleidžiama dinamiška balso ir instrumentų sąveika. Tokiu būdu pagerbiamas tiek Baroko muzikos paveldas, tiek šiandien jį gyvybei prikeliančių atlikėjų meistrystė.
Programos ašį sudaro keturi didieji Baroko muzikos meistrai:
Johann Sebastian Bach – Baroko epochos intelektualumo ir emocionalumo architektas, jungiantis ekspresyvią gelmę su neprilygstamu kontrapunkto meistriškumu.
Antonio Vivaldi – žinomas dėl žaižaruojančių koncertų ir ritmo energijos, kiekvienam muzikiniam epizodui suteikiantis ugningos jėgos ir lyrizmo.
Georg Friedrich Händel – sujungia dramatišką įtampą ir kilnų didingumą, kurdamas muziką, kuri yra ir teatrališka, ir giliai žmogiška.
Georg Philipp Telemann – vienas produktyviausių ir išradingiausių savo laikų kompozitorių, praturtinanti programą savo stilių įvairove, šmaikštumu ir elegantišku meistriškumu.
Šių autorių kūriniai kartu sudaro spindinčią Baroko dvasios mozaiką – kupiną kontrastų, spalvų ir gyvybės, skleidžiančią virtuoziškumą, kūrybiškumą ir džiaugsmą.
PROGRAMA
Antonio Vivaldi (1678-1741) Concerto grosso in D minor, RV565
Allegro
Adagio e spiccato
Allegro
Largo e spiccato
Allegro
Georg Philipp Telemann (1681-1767) Koncertas altui ir styginiams G-dur, TWV 51:G9
Allegro
Andante
Presto
Georg Friedrich Händel (1685-1759) Arija „Lord to thee, each Night and Day“
iš oratorijos „Theodora“, HWV 68
Anonimas (Lenkija/Poland, 1750 c.) Koncertas violai d’amore, dviems fleitoms, styginiams ir basso continuo B-dur
Allegro
Andante
Allegro
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Koncertas dviems smuikams d-moll, BWV 1043
Vivace
Largo ma non tanto
Allegro
Antonio Vivaldi (1678-1741) Koncertas fleitai ir styginiams D-dur, RV 428
Allegro
Cantabile
Allegro
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Arija „Kommt, ihr angefochtnen Sünder“
iš kantatos „Freue dich, erlöste Schaar“ BWV30
ATLIKĖJAI
Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) yra vienas dinamiškiausių profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Orkestro įkūrimą 1992 m. inicijavo altininkė Liuda Kuraitienė. Dar didesnį postūmį profesionalumo link kolektyvui suteikė 2009 m. jo meno vadovu tapęs violončelininkas Mindaugas Bačkus.
KKO aktyviai siekia stimuliuoti ir šviesti savo auditoriją, pateikdamas itin plačią įvairių epochų muzikinių stilių ir žanrų paletę, nuo Baroko epochos iki šiuolaikinių kompozitorių kūrinių. Tačiau savo profesionaliu požiūriu į XVIII amžiaus repertuarą, dėmesiu istoriškai informuotam senosios muzikos atlikimui KKO labai išsiskiria iš kitų Lietuvos orkestrų. Nors atlieka Baroko muziką moderniais styginiais instrumentais, nuo 2019 m. ją groja su specialiais barokiniais strykais ir barokiniame derinime. Orkestras nuolat tobulėja rengdamas programas kartu su užsienio senosios muzikos ekspertais ir įžymybėmis, tokiomis kaip Reinhard Goebel, Bruno Cocset, Enrico Onofri, Dmitry Sinkovsky, Chouchane Siranossian, Maurice Steger, Rodrigo Calveyra, Vincent Bernhard, ir kt.
Su repertuaru plečiasi ir orkestro gastrolių geografija: ne sykį aplankyti daugelis Lietuvos festivalių, Vokietija, Lenkija, Ukraina, Latvija, Estija, Suomija, Italija, Šveicarija, Rusija ir kitos užsienio šalys.