Reinoud Van Mechelen
Reinoud Van Mechelen
A Nocte Temporis
A Nocte Temporis

PASIGAILĖK MANĘS ("ERBARME DICH")

Ištraukos iš J. S. Bacho kantatų tenorui, fleitai ir basso continuo

 

2022 m. rugpjūčio 12 d. 19 val. Kretingos pranciškonų bažnyčia

 

„A Nocte Temporis“ (Belgija)
Meno vadovas Reinoud Van Mechelen, tenoras
Anna Besson, barokinė fleita
Mathilde Wolfs, barokinė violončelė
Maude Gratton, vargonai / klavesinas

 

Pavadinimas "Pasigailėk manęs" („Erbarme dich“) senosios muzikos mylėtojams iškart asocijuojasi su alto arija iš J. S. Bacho „Pasijų pagal Matą“, bet tai taip pat yra skausmingos ir jausmingos arijos tenorui ir barokinei fleitai iš Bacho kantatos Nr. 55 pavadinimas. Daugybėje kantatų, kurias kompozitorius sukūrė Leipcige tarp 1724 ir 1726 metų yra išryškinamas balso ir fleitos dialogas. Bachas yra absoliutus balso-fleitos žaidimo meistras, priverčiantis fleitą pabrėžti dainuojamą tekstą arba mesti jam iššūkį dainingomis melodijomis.

 

Šių dviejų instrumentų perpynimo menas paskatino Reinoud Van Mechelen ir barokinės fleitos atlikėją Anną Besson sukurti programą, susidedančią iš minėtų arijų ir kūrinių fleitai bei klavišiniams instrumentams. Šios programos albumą 2016 m. išleido „Alpha classics“ ir tai buvo pirmasis ansamblio „A nocte temporis“ CD.

 

PROGRAMA

 

Choralinis preliudas: Viešpats Kristus, vienatinis Dievo Sūnus - BWV601

 

Choralas: Viešpats Kristus, vienatinis Dievo Sūnus

 

Arija: Ak, pritrauki sielą meilės saitais - BWV96

 

Rečitatyvas: Ak! Aš esu nuodėmės sūnus

 

Arija: Kraujas, kuris nuplauna mano kaltę - BWV78

 

Sicilijana iš sonatos Es-dur - BWV 1031

 

Arija: Net jei iš paties pragaro - BWV 107

 

Arija: Padaryk, o kerubinų Prince - BWV 130

 

Preliudas ir alemanda iš siuitos violončelei Nr. 1 G-dur - BWV1007

 

Arija: Taigi, aš pasiduodu Jam - BWV107

 

Sarabanda iš partitos smuikui solo - WV1013

 

Arija: Kur šioje ašarų pakalnėje - BWV 114

 

Andante iš sonatos fleitai ir basso continuo - BWV1034

 

Arija: Tik nenusimink - BWV99

 

Choralinis preliudas: Pasigailėk manęs - BWV721

 

Rečitatyvas: Aš vėl nusikaltau Dievui

 

Arija: Pasigailėk manęs - BWV55

 

 


ATLIKĖJAI

 

A NOCTE TEMPORIS

 

„A nocte temporis“ reiškia „nuo neatmenamų laikų“. Tai nusilenkimas praeičiai, tam, kas kinta, ir ypač tam, kas lieka nepasikeitę.

 

Daugelį metų dirbęs kaip solistas su žymiausiais dirigentais, tokiais kaip William Christie, Philippe Herreweghe, Hervé Niquet, Christophe Rousset ir kiti, Reinoud Van Mechelen 2016 m. įsteigė savo paties ansamblį. Jo tikslas – ne tik atlikti muziką remiantis istoriškai pagrįstais principais, bet ir sukelti emocinį poveikį kuo platesnei publikai.

 

Savo veiklą pradėjęs nuo kamerinės muzikos tokiais projektais kaip „Erbarme dich“ (J. S. Bacho arijos tenorui ir fleitai), „Pirame & Tisbé“ (prancūziškos N. Clérambault kantatos) ir „The Dubhlinn Gardens“ (XVIII a. airių muzika, Annos Besson sukurtas projektas), ansamblis „A nocte temporis“ išaugo į barokinį orkestrą, kuris groja prestižiniuose festivaliuose ir salėse, tokiose kaip Lilio opera, „Radio France“ festivalis (Monpeljė), „Oude Muziek“ festivalis (Utrechtas), „Festival de Saintes“, Karališkoji Versalio koplyčia, „MAfestival“ (Briugė), „Bozar“ (Briuselis), AMUZ ir „De Singel“ (Antverpenas), „Salle Gaveau“ (Paryžius), „Muziekgebouw“ (Amsterdamas) ar „Wigmore Hall“ (Londonas).

 

2019 m. ansamblis buvo pakviestas surengti koncertų turą Kinijoje.

 

 

REINOUD VAN MECHELEN

 

Reinoud Van Mechelen sutdijavo dainavimą Karališkojoje Briuselio konservatorijoje. 2017 m. jis įvertintas Šv. Cecilijos metų jaunojo muzikanto apdovanojimu (Belgija). Dar 2007 m. Europos baroko akademijoje Ambronė (Pracūzija) jį pastebėjo dirigentas Hervé Niquet. 2011 m. jis dainavo Williamo Christie ir Paulo Agnew vadovaujamoje akademijoje „Jardin des Voix“, o po to tapo nuolat kviečiamu ansamblio „Les Arts florissants“ solistu. Jis dainavo su garsiausiais senosios muzikos kolektyvais, tokiais kaip „Collegium Vocale“, „Le Concert Spirituel“, „Le Concert d’Astrée“, „Les Talens Lyriques“, „Pygmalion“, „Scherzi Musicali“ ir daugeliu kitų.

 

Van Mechelen dainuoja nemažai operinio repertuaro, įskaitant pagrindinius vaidmenis Rameau, Mozarto, Bizet, Delibes operose, tokiuose prestižiniuose operos teatruose kaip Berlyno valstybinė opera, Ciuricho opera, Paryžiaus „Opéra Comique“ ir Eliziejaus laukų teatras, Versalio karališkoji opera, Bordo opera. Jis dainavo evangelisto vaidmenis J.S. Bacho „Pasijose pagal Joną“ su ansambliu „Les Arts Florissants“ ir „Pasijose pagal Matą“ su ansambliu „Collegium Vocale“ koncertiniuose turuose po visą Europą.

 

 

FESTIVALIO RĖMĖJAI