SENOSIOS MUZIKOS ANSAMBLIS

 

Tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ veikla prasidėjo 2012 metų gruodį, kuomet Vilniuje susirinkę senosios muzikos profesionalai iš įvairių šalių pirmą kartą atliko XVII a. Lietuvoje gyvenusio italų kompozitoriaus Govanni Battista Cocciola‘os kūrinių programą. Ši graži muzikinė patirtis suformavo komandą, aistringai siekiančią toliau groti kartu, gaivinti senąją muziką remiantis istoriškai informuoto atlikimo principais ir skleisti šios srities profesionalų žinias Lietuvoje.

 

„Canto Fiorito“ pavadinimas reiškia „gėlėtą“, išpuoštą dainavimą ir byloja apie muzikos semantikai tarnaujantį melodijų praturtinimą ornamentais, diminucijomis ir įvairiomis ekspresijos priemonėmis, bei apie ansambliui būdingą dialogą tarp žmonių balsų ir „dainuojančių“ pučiamųjų instrumentų, sukuriančių išraiškingą spalvų ir tembrų įvairovę.

 

Ansambliui vadovauja išilginės fleitos ir cinko atlikėjas, Bazelio „Schola Cantorum“ ir Trosingeno muzikos universiteto magistras bei Sorbonos universiteto Paryžiuje doktorantas Rodrigo Calveyra, jame muzikuoja 5 lietuvių dainininkai bei įvairių senųjų instrumentų atlikėjai iš Brazilijos, Argentinos, Prancūzijos, Belgijos, Šveicarijos, Norvegijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Austrijos, Lenkijos, Lietuvos ir kitų šalių. Ansamblis „Canto Fiorito“ rengia viduramžių, renesanso ir baroko muzikos programas,  ypatingą dėmesį skirdamas muzikiniam paveldui, susijusiam su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija. „Canto Fiorito“ taip pat vykdo edukacinę veiklą – rengia senosios muzikos paskaitas, seminarus ir meistriškumo kursus profesionalams bei mėgėjams.