TARPTAUTINIS SENOSIOS MUZIKOS ANSAMBLIS

 

Vilniuje įsikūręs tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“, kuriam vadovauja garsus išilginės fleitos ir korneto atlikėjas Rodrigo Calveyra, savo veiklą pradėjo 2013 metais. „Canto Fiorito“ pavadinimas reiškia „gėlėtą“, išpuoštą dainavimą ir byloja apie muzikos semantikai tarnaujantį melodijų praturtinimą ornamentais, diminucijomis ir įvairiomis ekspresijos priemonėmis, bei apie ansambliui būdingą dialogą tarp žmonių balsų ir „dainuojančių“ pučiamųjų instrumentų, sukuriančių išraiškingą spalvų ir tembrų įvairovę.

 

“Canto Fiorito” pagrindą sudaro penki lietuvių dainininkai ir istorinių instrumentų atlikėjai iš įvairių šalių. Ansamblio misija yra tyrinėti ir atlikti renesanso ir baroko muziką, ypatingą dėmesį skiriant XVII a. pirmosios pusės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos muzikos paveldui. „Canto Fiorito“ repertuaro pagrindą sudaro Vazų dvare tarnavusių italų kompozitorių ir jų įtaką patyrusių vietos kompozitorių kūryba. Netrukus po „Canto Fiorito“ įkūrimo, jis tapo aktyviausiu senosios muzikos ansambliu Lietuvoje ir vieninteliu ansambliu, kuris skiria nuolatinį dėmesį senosios muzikos edukacijos veiklai, rengdamas koncertus su išsamiais pasakojimais, paskaitas, seminarus ir meistriškumo kursus vaikams, studentams, mokytojams ir kitiems klausytojams.

 

2014 m. „Canto Fiorito“ kartu su įrašų kompanija „Semplice“ išleido kompaktinę plokštelę, kurioje pristatoma XVII a. pradžioje Vilniuje kūrusio kompozitoriaus Giovanni Battista Cocciolos muzika – dauguma šios plokštelės garso takelių yra pasaulinės įrašų premjeros. Ansamblis nuolat koncertuoja Lietuvoje, ypatingą dėmesį skirdamas regionams (pvz. tris metus vykdė ansamblio rezidencijos projektus Paparčių kaime Kaišiadorių rajone). 2015–2016 m. „Canto Fiorito“ pristatė LDK muzikos paveldą Norvegijoje, Austrijoje bei Slovėnijoje, bendradarbiaudamas su ansambliais „Norwegian Cornetts and Sackbuts“ ir „Musica Antiqua Salzburg“. 2017 m. „Canto Fiorito“ pradėjo organizuoti Tarptautinį Kretingos senosios muzikos festivalį su seniausiais Lietuvoje vargonais, parengė ankstyviausios išlikusios vokiškos operos premjerą – Johanno Sebastiani „Pastorello musicale“ pusiau-sceninį atlikimą, koncertavo Stokholmo senosios muzikos festivalyje, kuris yra didžiausias senosios muzikos festivalis Šiaurės šalyse. 2018 m. „Canto Fiorito“ pristatė LDK muzikos programas festivalyje „Musiq’3“ Briuselyje ir Namiūro muzikos festivalyje, koncertavo Šiaurės viduramžių muzikos festivalyje “Nomemus” Švedijoje. 2018-2019 metais kartu su partneriais iš Austrijos bei Estijos ansamblis įgyvendino Europos Komisijos fondo „Kūrybiška Europa“ finansuojamą tarptautinį muzikos ir edukacijos projektą „Hanzos kelias“ septyniose Europos šalyse su koncertais Vilniuje ir Kaune, Braitono senosios muzikos festivalyje (JK), „Hanzos dienose“ Rostoke (Vokietija), festivalyje „Jeunesse“ Vienoje, „Glasperlenspiel“ festivalyje Tartu (Estijoje), Bacho kamerinės muzikos festivalyje Rygoje ir Amsterdame.