ANSAMBLIO MENO VADOVAS

RODRIGO CALVEYRA

 

Iš Brazilijos Porto Alegre miesto kilęs Rodrigo Calveyra vaikystėje mokėsi groti išilgine fleita, obojumi, smuiku ir fortepijonu. Jau tuomet jis tapo daugelio tarptautinių išilginės fleitos konkursų laureatu Brazilijoje. Būdamas 14-os metų jis kaip solistas koncertavo su Porto Alegre simfoninio orkestro kameriniu ansambliu. 1991 m. Calveyra laimėjo stipendiją iš VITAE fondo, kad galėtų 6 mėnesius studijuoti išilginę fleitą ir kamerinę muziką Buenos Airėse, Argentinoje. Nuo 1988 m. iki 1996 m. jis nuolat dalyvavo senosios muzikos festivaliuose Brazilijoje ir Europoje.

 

1996 m. Calveyra pratęsė savo studijas pas prof. Conradą Steinmanną Šveicarijoje, „Schola Cantorum Basiliensis“ aukštojoje mokykloje, kur 2000 m. įgijo išilginės fleitos magistro laipsnį. Bestudijuodamas Bazelyje, jis tuo pat metu specializavosi viduramžių muzikoje pas prof. Pedro Memelsdorffą Italijoje, Milane, „Civica Scuola di Musica“. Vėliau pratęsė studijas Vokietijoje, Trosingeno Aukštojoje muzikos mokykloje,  kurią 2012 m. baigė korneto magistro laipsniu.

 

Kaip solistas Calveyra grojo su orkestrais Brazilijoje, Šveicarijoje, Italijoje ir Argentinoje, diriguojant tokiems dirigentams kaip Pablo Herreras Casado, Alessandro di Marchi, Martin Gester, Benoit Haller, Thomas Hengelbrock ir kt. Jis koncertavo prestižiniuose Europos ir Pietų Amerikos senosios muzikos festivaliuose, tokiuose kaip Ambronay, Antverpeno, Utrechto, Herne, Miuncheno, Chaise Dieu, Valonijos ir kiti festivaliai, bei svarbiausiose Europos koncertų salėse, tokiose kaip „Champs Elysés“, „Opéra Comique“, „Opera Garnier“, „Chatelet“ Paryžiuje, „Concertgebouw“ Amsterdame, „Arsenal“ Metze, Versalio rūmuose, „Bozar“ Briuselyje ir kitose.

 

Calveyra nuolat groja ansamblyje „Cappella Mediterranea“ (dir. Leonardo Garcia Alarcon), kuris šiuo metu yra Paryžiaus „Opéra Garnier“ senosios muzikos ansamblis. Jis dalyvavo įrašinėjant senosios muzikos kompaktines plokšteles su tokiomis įrašų kompanijomis kaip „Hamonia Mundi France“, „Deutsche Harmonia Mundi“, „Ambronay Editions“, „Ricercar“, „Calliope“, „France Musique“, „Radio France“, „Bayerische Rundfunk“ ir kitomis.

 

Calveyra vadovauja ne tik ansambliui „Canto Fiorito“. Jis taip pat yra Brazilijoje įsikūrusio ansamblio „Instrumentarium“ meno vadovas – šis ansamblis kartu su tokiais muzikantais kaip Victor Torres ir Manfredo Kraemer jau yra surengęs daugiau nei 150 koncertų Pietų Amerikoje ir Europoje. Kartu su ansambliu „Altro Canto“ ir dainininke Maria Cristina Kiehr jis rengia savo pirmąją solo išilginės fleitos kompaktinę plokštelę.

 

Calveyra vedė išilginės fleitos ir kamerinės muzikos kursus Pro-Musica konservatorijoje Rozario mieste Argentinoje, Senosios muzikos centre Buenos Airėse, Baroko muzikos festivalyje Kordoboje,  Recife senosios muzikos festivalyje Brazilijoje, Ambronay festivalio Senosios muzikos akademijoje Prancūzijoje ir Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje Vilniuje. Jis skaito paskaitas apie senąją muziką Brazilijoje, Argentinoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje.

 

Šiuo metu Calveyra rašo muzikologijos daktaro disertaciją apie Silvestro Ganassi diminucijas Sorbonos universitete Paryžiuje.