BEAUTÉ PARFAITE

CICONIA LAIKŲ MUZIKA 

 

 

Johannes Ciconia – tai franko-flamandų kompzitorius, gimęs Lježe apie 1370 m., tačiau kūręs daugiausiai Italijoje. Ciconia kūrė įvairaus žanro kūrinius (madrigalus, vireles, balades, kanonus), įvairiomis kalbomis (prancūzų, italų, lotynų) ir naudodamas itin įvairius stilistinius elementus. Jis užėmė svarbias muzikines pareigas Romoje, Pavijoje ir Padujoje. Iš visų mus pasiekusių kūrinių, sukurtų apie 1400 metus, jo kompozicijų yra išlikę daugiausia.

 

Ciconia gyveno pereinamuoju laikotarpiu tarp viduramžių ir renesanso muzikos, kai klestėjo ars subtilior stilius. Ars subtilior – tai sudėtinga, rafinuota muzika, kurioje tuo pačiu metu derinamos skirtingos ritminės struktūros. Ciconia parašė nemažai kūrinių šiuo stiliumi, tačiau didžioji dalis jo kompozicijų sukurtos naudojant kitokias formas – kartais senovines, o kartais – revoliucines.

 

Šią programą, kurioje atsispindi Ciconia kūrybos eklektiškumas, papildo ir kiti ars subtilior kompozitoriai, tokie kaip Jacopo da Bologna, Zanino da Padua ir Anthonello da Caserta, ir kūriniai iš emblematiškojo rinkinio “Codex Faenza”, XV amžiaus muzikos antologijos, kurioje užrašyti kai kurie seniausi mums žinomi kūriniai klavišiniams instrumentams, ir diminucijos, sukurtos garsiems XII amžiaus kompozitorių, tokių Guillaume de Machaut, vokaliniams kūriniams.

 

 

Programa

 

 

Anonym (Codex Faenza), Kyrie

 

Johannes Ciconia, O Felix Templum Jubila

 

Anthonello da Caserta, Beauté Parfaite

 

Johannes Ciconia, Ut te per Omnes Celitus

 

Anonym (Codex Faenza), Gloria

 

Antonio Zacara da Teramo, Un fior gentil (instr.)

 

Johannes Ciconia, Venetia, mundi splendor

 

Johannes Ciconia, Albane, Misse Celitus

 

Johannes Ciconia, O Rosa Bella

 

Gillaume de Machaut (Codex Faenza), De tout flors (instr.)

                 

Johannes Ciconia, O Padua, sidus Praeclarum

 

Johannes Ciconia, Ligiadra Donna

 

Johannes Ciconia, Una Panthera (instr.)

                       

Johannes Ciconia, Doctorum Principem

 

 

Atlikėjų sudėtis:

3 dainininkai, 1 išilginės fleitos atlikėjas, 1 organeto atlikėjas, 1 fidelio atlikėjas