HANZOS KELIAS

 Muzikinė kelionė po bendrą praeitį

 

www.hanseaticway.eu

 

„Hanzos kelias: muzikinė kelionė po bendrą praeitį” (meno vadovas Rodrigo Calveyra) – tai tarptautinis muzikos ir edukacijos projektas, kurį įgyvendina senosios muzikos ansambliai „Canto Fiorito” (Lietuva) ir „Musica Antiqua Salzburg” (Austrija) bei „ERP Music” kompanija (Estija). Projektą remia Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa” bei Lietuvos kultūros taryba.

 

Hanzos sąjunga buvo Šiaurės Vokietijos, Prūsijos ir Livonijos miestų prekybinė bei politinė sąjunga. Nuo 1300 iki 1700 m. Hanzos sąjungos jūrinė prekyba vyko Šiaurės ir Baltijos jūromis nuo Londono iki Talino – tai sudarė puikias sąlygas komerciniams ir kultūriniams mainams tarp daugybės Europos šalių, įskaitant ir Lietuvą. Pasitelkiant plačiai žinomą istorinį Hanzos sąjungos fenomeną, šiuo projektu siekiama paskatinti šiuolaikinės visuomenės domėjimąsi senąja kultūra, plėsti senosios muzikos klausytojų auditoriją, ypatingą dėmesį skiriant vaikams ir jaunimui.

 

Specialiai sukurta koncertinė programa, kurią senosios muzikos ansambliai „Canto Fiorito” ir „Musica Antiqua Salzburg” atliks net 7-iose Europos šalyse, chronologine tvarka pristato kompozitorius iš kiekvienos Hanzos šalies. Klausytojai kviečiami keliauti erdve bei laiku po XVI–XVII amžius, pradedant Anglijoje ir tęsiant kelionę per Belgiją, Olandiją, Vokietiją, Skandinaviją, Lenkiją ir galiausiai pasiekiant Baltijos šalis. Programoje pristatomi renesanso polifoninės muzikos perlai, sukurti tokių meistrų kaip Williamas Byrdas, Thomas Tallis, Orlando di Lasso ar Janas Pieterszoonas Sweelinckas, ir iškilūs seconda prattica pavyzdžiai, tokie kaip Heinricho Schützo, Bartłomiejaus Pękielio bei Tarquinio Merulos kūriniai, nepamirštant ir Venecijos polichoralinės tradicijos Hieronymo Praetoriuso ar Giovanni Battista Cocciolos kūryboje.

 

Koncertų metu bus rodoma vaizdo projekcija su XVI–XVII a. istoriniais Hanzos miestų vaizdais (tapybos darbais, graviūromis, žemėlapiais ir kt.), kurie videofilme pristatomi kartu su vaikų bei jaunimo meno kūriniais, sukurtais remiantis minėtais istoriniais šaltiniais. Vaikų piešiniai videofilmui bus atrinkti konkurso būdu. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti prizais ir pristatyti publikai koncerto metu.

 

Projektą sudaro ne tik koncertai, vaikų meno konkursas, bet ir kitos edukacijos bei auditorijos ugdymo veiklos: interaktyvios prezentacijos vaikams apie Hanzos sąjungą mokyklose; senosios muzikos meistriškumo kursai bei atviros repeticijos muzikos mokiniams ir jų mokytojams; tiesioginė koncertų garso transliacija per specialią programėlę išmaniems telefonams ir „flash-mob” pasirodymai viešose erdvėse, užtikrinantys tiesioginį susitikimą su dar platesne auditorija.

 

Koncertų datas ir vietas rasite mūsų kalendoriuje

 

Visa informacija apie projektą specialioje interneto svetainėje www.hanseaticway.eu.

 

Daugiau informacijos apie vaikų meno konkursą rasite čia.