RODOLFO RICHTER, JAMES JOHNSTONE & PAOLO ZUCCHERI

Festivalio atidarymo koncertas Sacrum et Profanum

 

2020 m. rugpjūčio 21 d., 19 val., Kretingos pranciškonų bažnyčia

 

Rodolfo Richter, barokinis smuikas (Jungtinė Karalystė)

James Johnstone, vargonai (Jungtinė Karalystė)

Paolo Zuccheri, viola da gamba (Italija)

 

PROGRAMA

 

Johann Jakob Froberger (1616-1667)

Toccata G-dur

 

Heinrich Ignaz Franz Biber (1644-1704)

Sonata Representativa smuikui ir basso continuo A-dur

(Sonata) Allegro - Die Nachtigall - Cucu - Der Frosch - (Adagio)

Allegro: Die Henne. Der Hahn - Presto – Adagio: Die Wachtel

Die Katz - Musketier-Marsch – (Allemande)

 

Johann Heinrich Schmelzer (c. 1620-1680)                

Sonata IV smuikui ir basso continuo D-dur

(Sonatae unarm fidium, 1664)

 

Johann Krieger (1652-1735)

Pasakalija d-moll

 

Heinrich Ignaz Franz Biber  (1644-1704)                  

Sonata I smuikui ir basso continuo d-moll “Apreiškimas”

(15 Sonatų pagal rožinio paslaptį, c. 1676)

Praeludium - Variatio - Aria allegro - Variatio - Adagio - Finale 

 

Girolamo Alessandro Frescobaldi (1583-1643)

Toccata Prima (Libro II, 1637)

 

Heinrich Ignaz Franz Biber (1644-1704) 

Pasakalija smuikui solo g-moll

(15 Sonatų pagal rožinio paslaptį, c. 1676)

 

 

 

Koncertas Johann Sebastian Bach. Sonatos smuikui

 

2020 m. rugpjūčio 22 d., 19 val., Kretingos kultūros centras

 

Rodolfo Richter, barokinis smuikas (Jungtinė Karalystė)

James Johnstone, klavesinas (Jungtinė Karalystė)

Paolo Zuccheri, viola da gamba (Italija)

 

PROGRAMA

 

BACH in G

Johann Sebastian Bach (1685-1750)                          

Sonata smuikui solo g-moll, BWV 1001

Adagio | Fuga – Allegro | Sicilliana | Presto

Sonata smuikui ir basso continuo G-dur, BWV 1021

Adagio | Vivace | Largo | Presto

 

BACH in C

Johann Sebastian Bach

Preliudas ir fuga C-dur, BWV 870

Sonata smuikui ir basso continuo c-moll, BWV 1024

Adagio | Presto | Affetuoso | Vivace                                                          

Preliudas C-dur, BWV 924

 

BACH in E

Johann Sebastian Bach                     

Sonata smuikui ir basso continuo e-moll, BWV 1023

Preludio | Adagio ma non tanto
 | Allemande | Gigue

 

RODOLFO RICHTER, smuikas

Rodolfo Richteris mokėsi smuiko specialybės pas Klausą Wusthoffą ir Pinchas Zuckermanną, taip pat baigė kompozicijos mokslus pas Hansą Joachimą Koellreutter‘į ir Pierre‘ą Boulezą. Vėliau R. Richteris studijavo barokinį smuiką Karališkoje muzikos akademijoje (Didžioji Britanija), Monic Hugget klasėje. Kaip kamerinis muzikantas jis dažnai koncertavo ir įrašinėjo muziką su tokiais ansambliais kaip „Bach Players“, „Sonnerie“ bei „Hausmusik“. Nuo 2002 iki 2007 metų R. Richteris buvo garsaus kamerinio ansamblio „Palladian Ensemble“, šiuo metu žinomo kaip „Palladian Trio“ narys. R. Richteris buvo pakviestas vadovauti ir diriguoti daugeliui orkestrų - tarp jų minėtini kolektyvai “B’rock”, „Hannover Band“, „Harmonia Universalis“, „St. James Baroque“, „Acadelia Montis Regalis“, „The English Concert“, „The Orchestra of the Age of Enlightenment“ ir „Academy of Ancient Music“. 2000 m. Briugėje jis tapo prestižinio tarptautinio senosios muzikos ansamblių konkurso laureatu, o 2001 m. – tarptautinio Antonio Vivaldi smuikininkų kokurso laureatu. Iš R. Richterio muzikinių įrašų minėtini A. Vivaldi koncertai smuikui solo Op. 111, G. Tartini sonatų albumas (kartu su ansambliu „Palladian Trio“) ir pirmasis visų Ph. H. Erlebacho sonatų įrašas. Kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys R. Richteris yra koncertavęs ne tik Junginėje Karalystėje ir Europoje, bet ir JAV, Pietų Amerikoje, Australijoje, Vidurinių ir Tolimųjų Rytų šalyse. Atlikėjas yra surengęs koncertus tokiose prestižinėse salėse kaip Londono „Wigmore Hall“, Amsterdamo „Concertgebow“, Vienos „Konzerthaus“, Sidnėjaus „City Hall“, Čikagos „Orchestra Hall“ bei Niujorko „Alice Tully Hall“. Nuo 2006 metų R. Richteris vadovauja senosios muzikos ansambliui „Florilegium“ ir groja bei įrašinėja muziką kartu su ansambliu „Palladian Trio“.

 

JAMES JOHNSTONE, vargonai / klavesinas

James Johnstone studijavo vargonus ir klavesiną Londone ir Hagoje. Daugiau nei 20 metų jis yra vienas ryškiausių basso continuo atlikėjų Jungtinėje Karalystėje, muzikuojantis su visais svarbiausiais senosios muzikos ansambliais, bet daugiausiai su ansambliu“Gabrieli Consort and Players”, su kuriuo grojo keliuose šimtuose koncertų ir įrašė 22 kompaktines plokšteles “Deutsche Grammophon” įrašų studijoje. Jis taip pat koncertavo su tokiais meistrais kaip Yehudi Menuhin, Bernard Haitink, Simon Rattle, Pinchas Zuckemann ir James Galway. Pastaruoju metu jis daugiau koncentruojasi į solinius rečitalius, kamerinę muziką ir dėstytojavimą. Savo solo rečitalius jis rengia visoje Jungtinėje Karalystėje, taip pat Nyderlanduose, Vokietijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Danijoje, Islandijoje, Ispanijoje, Izraelyje, Kolumbijoje ir JAV. Jo solinės kompaktinės plokštelės su Blow, Gibbonss, Pasquini, Corneto, Elžbietos laikų vriginalistų muzika ir Bacho muzikos rečitaliu buvo įvertinti tarptautiniu mastu. Kamerinę muzika jis groja su “Florilegium” nuo 2001 m. (10 kompaktinių plokšelių ir turai po Europą bei Ameriką), su ansambliais “Trinity Baroque”, “I Furiosi” (Torontas), “Harmonie Universelle” (Kelnas), “London Baroque”, “Concordia”, “La Serenissima” ir “Trio Sonnerie”. Jis dėsto senąją muziką vargonais ir klavesinu “Guildhall School of Music and Drama” ir “Trinity College of Music” Londone, kviečiamas vesti meistriškumo kursus Europoje, JAV, Brazilijoje.

 

PAOLO ZUCCHERI, viola da gamba

Paolo Zuccheri (Italija) kontraboso specialybės mokėsi Venecijos Benedetto Marcello konservatorijoje, kurią baigė aukščiausiais balais (prof. A. Rasi ir G. Amadio). Vėliau P. Zuccheri studijavo viola da gambos specialybę Florencijos Luigi Cherubini konservatorijoje (prof. Paolo Biordi). Nuo 1995 metų jis griežia pirmuoju kontrabosu baroko orkestre „Les Musiciens du Louvre“, kuriam vadovauja Mark Minkowsky. Su šiuo orkestru jis nuolat groja svarbiausiuose Europos ir tarptautiniuose senosios muzikos festivaliuose, operos teatruose, koncertų salėse, tokiuose kaip Vienos „Konzerthaus", Paryžiaus operos teatras, Amsterdamo „Concertgebow“, Londono karališkoji Alberto salė, Niujorko Lincon centras ir kt. Jis nuolat bendradarbiauja su orchestrais „I Barocchisti“ (dir. D. Fasolis), „Il Giardino Armonico“ (dir. G. Antonini), „Zefiro“ (dir. A. Bernardini), „La Risonanza“ (dir. F. Bonizzoni). 2001 m. kartu su kameriniu ansambliu „Les musiciens du Louvre“ (dir. J. M. Quintana) jis prisijungė prie pasaulinio turo „L’Europe baroque“ Indonezijoje, Filipinuose, Singapūre ir Kambodžoje, kur buvo organizuojami baroko muzikos meistriškumo kursai. Nuo 2005 m. jis groja pirmuoju kontrabosu ir viola da gamba baroko orkestre „FestspielOrchester Gottingen“ (dir. N. McGegano). Iš P. Zuccheri muzikinių įrašų minėtini prancūzų baroko įrašai – J. Ph. Rameau, J. B. Lully, M. A. Charpentier operos, o taip pat ir G. F. Handelio, A. Corelli, J. S. Bacho kūriniai, atlikti su žymiais solistais, tokiais kaip Anne Sofie von Hotter, Gidon Saks, Denis Sedov, Cecilia Bartoli. 2001 metais P. Zuccheri įkūrė senosios muzikos ansamblį „Gambe di Legno“. Jis dėsto viola da gambos sepcialybę Agostino Steffani konservatorijoje Kastelfranko Veneto mieste.